Halbooking sæson 2022-2023

Ungdom: Det er vigtigt at det er på den angivne dato, der bookes hal.
Alle der har hold med, må i første omgang booke haller til 1 spilledag.
JS og Mix: Det er knap så vigtigt med datoen.
Book i første omgang højst et stævne pr. klub. Efter 10. juni åbnes der for at man må booke flere stævner.
Skriv til jd@mjvb.dk, når hallerne er booket. Så kommer I på listen her.
Kids søndage.
6-10 kidsbaner
2. oktober
30. oktober
20. november
11. december
15. januar
5. marts
26. marts
1.-2.. april

Arena Randers(10)
Bedstedhallen(5) Alhedehallerne(10)
Hyldgård Ikast(10)
Arena Randers(10)/Hjerm(8)
Rundhøj(5)
Ry(10)
Arena Randers(10)


Teen lørdage
ca. 10 teenbaner
15. oktober

5. november
26. november
17. december
7. januar
11. februar
1.-2. april
Alhedehallerne(10/6) afbestilles:Kibæk hal 1+2  og Arena Randers 10/6/
Ry (5/11)
Kibæk hal 1+2
Hyldgård 6/10
Arena Randers 10/6, Afbestilles: Rundhøj(5/3)
Hjerm(8)  Afbestilles: Arena Randers 10/6/
Arena Randers

(ind til 15. juni kan man booke på alle dage, men er kun garanteret 1 hjemmestævne)
Ungdom GP
6 baner
8. oktober
29. oktober
12. november
3. december
14. januar
25. februar
18. marts
Hyldgård, Ikast(5-6)
Arena Randers 6
Rundhøj(3) og Djurslands Efterskole(3)
Ry 5 (evt. 6)
Vært søges
Bedstedhallen(3) og Alhedehal a(3)
Arena Randers 6


U15 DM Kval
9-12 baner
8. januar
22. januar
12. marts
26. marts
Arena Randers 7/Hyldgård Ikast 6

Arena Randers 7/Hyldgård Ikast 6
Alhedehallerne(6)


U17 DM-kval
9-12 baner
10. december
21. januar
11. marts
25. marts



Hyldgård Ikast 6


Jyllandsserie H.
Lørdage 5-6 baner
2. oktober
29. oktober
19. november
10. december
14. januar
28. januar
25. februar
18. marts
Rundhøjhallen(3)
Bedstedhallen(3) Vejlby Risskovhallerne(6)

Åbyhallen(3)
Frederiksbjerghal 2(3)
Marselisborg Gym(3)
Hyldgård Ikast (6)


Jyllandsserie D.
Søndage 4-5 baner
2. oktober
30. oktober
'20. november
11. december
15. januar
29 januar
25. februar
18. marts
Marselisborg Gym(3)

Hyldgård Ikast
Rundhøj(3)
Bedstedhallen(3)

Fredriksbjerghal 2(3)


Mix Nord og Syd
Nord: 3 b. Syd 5 b
1. oktober
29. oktober
19. november
10. dec.(NS)*
14. januar
28. januar
25. februar
18. marts
1. april (NS-finale)
Skive /Holing,
Hvidbjerg Mors/Snejbjerg
Bøvling/Ikast
Holing/Holing
Hjerm/Snejbjerg
Bøvling/?
Hjerm/(Holing og) Kibæk hal 1+2
Skive/ Skjern
 Nord/Syd fælles stævne i dec. gerne med ca. 8 baner