Turneringsplanlægning: MJVBs sekretariat, tlf. 61 67 68 20, jd@mjvb.dk - se den på www.mjvb.dk
Kids Vest 1
søndag d. 9. oktober i
Ilskovhallen

Se resultater og billeder

Bane 1
Kl. Række Level Hold A Hold B Pointtæller
10.00 KIDS  LEV 1Å-1-0 Ikast V1 L1  -Ikast Ø3 L0  Ilskov A L1å
10.20 KIDS  LEV 1Å-1-0 Ilskov A L1å  -Ikast Ø1 L1  Ikast Ø2 L1
10.40 KIDS  LEV 1Å-1-0 Ilskov A L1å  -Ikast Ø2 L1  Ikast Ø1 L1
11.00 KIDS  LEV 1Å-1-0 Ikast V1 L1  -Ikast Ø1 L1  Ikast Ø3 L0
11.20 KIDS  LEV 1Å-1-0 Ikast Ø3 L0  -Ikast Ø1 L1  Ilskov A L1å
11.40 KIDS  LEV 1Å-1-0 Ikast V1 L1  -Ikast Ø2 L1  Ikast Ø1 L1
12.00 KIDS  LEV 1Å-1-0 Ilskov A L1å  -Ikast Ø3 L0  Ikast V1 L1
12.20 KIDS  LEV 1Å-1-0 Ikast Ø2 L1  -Ikast Ø3 L0  Ikast V1 L1
12.40 KIDS  LEV 1Å-1-0 Ikast Ø2 L1  -Ikast Ø1 L1  Ikast Ø3 L0
13.00 KIDS  LEV 1Å-1-0 Ikast V1 L1  -Ilskov A L1å  Ikast Ø2 L1
13.45 KIDS  L3+3ÅBB  Hjerm A  -Holstebro B Ilskov D
14.30 KIDS/T1  3 ÅBA/T1  Ikast V3  -Skive B  Skive A
15.15 KIDS  L3+3ÅBB  Skive C  -Ilskov D Skive D
  BANE 2  
Kl.   Rk. niv.  Pulje Hold A  -Hold B Pointtæller
10.00 KIDS L2+2ÅBEN 2 HolstebroA(L2å)  -Ilskov C(L2å)  Ilskov B(L2)
10.20 KIDS L2+2ÅBEN 2 IlskovB(L2)  -Ikast V2(L2)  Holstebro A(L2å)
10.40 KIDS L2+2ÅBEN 1 TIFA  -Gjellerup A  Ikast N1
11.00 KIDS L2+2ÅBEN 2 HolstebroA(L2å)  -Ikast V2(L2)  Ilskov C(L2å)
11.20 KIDS L2+2ÅBEN 2 IlskovC(L2å)  -Ilskov B(L2)  Ikast V2(L2)
11.40 KIDS L2+2ÅBEN 1 IkastN1  -Gjellerup A  TIF A
12.00  KIDS L2+2ÅBEN  2 HolstebroA(L2å) -Ilskov B(L2)  Ikast V2(L2)
12.20  KIDS L2+2ÅBEN  2 IlskovC(L2å) -Ikast V2(L2)  Ilskov B(L2)
12.40 KIDS L2+2ÅBEN 1 TIFA  -Ikast N1  Gjellerup A
13.00 KIDS L2+2ÅBEN 5.-6.pl. Nr. 3 pulje 1 -Nr. 3 pulje 2 Nr. 1 pulje 1
13.20 KIDS L2+2ÅBEN 3.-4.pl. Nr. 2 pulje 1 -Nr. 2 pulje 2 Nr. 1 pulje 2
13.40 KIDS L2+2ÅBEN 1.-2.pl. Nr. 1 pulje 1 -Nr. 1 pulje 2 Nr. 2 pulje 1
14.30 TEEN 2  DU14  Ilskov A -Ilskov C  Ilskov B
15.15 TEEN 2  DU14  Ilskov B  -TIF A Ilskov C
Bane 3
Kl. Række Level Hold A Hold B Dommer
10.00 KIDS  L3+3ÅBB Skive D  -Holstebro B  Hjerm A
10.45 KIDS  L3+3ÅBB Hjerm A  -Ilskov D  Skive C
11.30 KIDS  L3+3ÅBB Hjerm A  -Skive C  Holstebro B
12.15 KIDS  L3+3ÅBB Skive D  -Ilskov D  Holstebro B
13.00 KIDS  L3+3ÅBB Holstebro B  -Ilskov D  Hjerm A
13.45 KIDS  L3+3ÅBB Skive D -Skive C  Ilskov D
14.30 KIDS  L3+3ÅBB Skive D  -Hjerm A  Skive C
15.15 KIDS  L3+3ÅBB Skive C -Holstebro B  Skive D
Bane 4
Kl. Række Level HoldA Hold B Dommer
10.00 KIDS/T1  3 ÅBA/T1  Skive A  -Skive B  Gjellerup T1pi
10.45 KIDS/T1  3 ÅBA/T1  Gjellerup T1pi  -TIF B  Ikast V3
11.30 KIDS/T1  3 ÅBA/T1  Gjellerup T1pi  -Ikast V3  TIF B
12.15 KIDS/T1  3 ÅBA/T1  Skive A  -TIF B  Skive B
13.00 KIDS/T1  3 ÅBA/T1  Skive B  -TIF B  Gjellerup T1pi
13.45 KIDS/T1  3 ÅBA/T1  Skive A  -Ikast V3  TIF B
14.30 KIDS/T1  3 ÅBA/T1  Gjellerup T1pi  -Skive B  Skive A
15.15 KIDS/T1  3 ÅBA/T1  Ikast V3  -TIF B  Skive B
15.15 KIDS/T1  3 ÅBA/T1  Skive A  -Gjellerup T1pi  Ikast V3
Bane 5
Kl. Række Level Hold A Hold B Dommer
10.00 TEEN 2  DU14  Ilskov B  -Ilskov C  TIF A
10.45 TEEN 2  DU14  TIFA  -TIF B  Ilskov A
11.30 TEEN 2  DU14  TIFA  -Ilskov A  TIF B
12.15 TEEN 2  DU14  Ilskov B  -TIF B  Ilskov A
13.00 TEEN 2  DU14  Ilskov C  -TIF B  TIF A
13.45 TEEN 2  DU14  Ilskov B  -Ilskov A  TIF B
14.30 TEEN 2  DU14  TIFA  -Ilskov C  Ilskov B
15.15 TEEN 2  DU14  Ilskov A  -TIF B  Ilskov C

 
Række Level Pulje Hold 1 Hold 2 Hold 3 Hold 4 Hold 5
KIDS  LEV 1Å-1-0  1 Ikast Ø1 L1 Ikast Ø2 L1 Ikast V1 L1 IkastØ3 L0 Ilskov A L1å
KIDS L2+2ÅBEN 1 TIF A(L2å) Gjellerup A(L2å) Ikast N1(L2å)
KIDS L2+2ÅBEN 2 Ilskov B(L2) Ikast V2(L2) Holstebro A(L2å) Ilskov C(L2å)
KIDS  L3+3ÅB B 1 Skive C Skive D Holstebro B(L3) Hjerm A Ilskov D
KIDS/T2  3 ÅB A/teen1 1 TIF B Ikast V3 Skive A Skive B Gjellerup (T1pi)
TEEN 2  DU14  1 TIF B Ilskov A Ilskov B Ilskov C TIF A

 
Stævneleder:  Ilskov IF Volleyball, Peter Harslov, 28952081 
Haladresser                  -
Slutstillinger:
 
Level 0-1 Level 2-2å Level 3-3å Level 3å-T1 Teen 2 piger
Ilskov A L1 
Ikast Ø1 L1 
Ikast V1 L1 
Ikast Ø3 L0 
Ikast Ø2 L1
Ilskov B 
Gjellerup A 
Ikast V2 
Tjørring IF A 
Ilskov C 
Ikast N1
Skive D 
Hjerm A 
Skive C 
Holstebro B 
Ilskov D
Skive A 
Tjørring B 
Gjellerup T1pi 
Ikast N3
Ilskov B 
Tjørring A 
Tjørring B 
Ilskov C 
Ilskov A
Se billeder af medaljevinderne her